Nejlepší parkouristé předvedli své umění v Hradci

Nejlepší čeští parkouristé v sobotu překonávali s pomocí až neuvěřitelných triků překážky na uměle vytvořené dráze na náplavce u Tyršova mostu v Hradci Králové. Nejúspěšnějšími parkouristy pátého podniku série BLEND 42 VODKA Parkour Cup, který je součástí neoficiálního parkourového mistrovství České republiky, se stali Daniel Kohout a Vladimir Koldaev. Atraktivní podívanou sledovaly z mostu i nábřeží Labe tisíce lidí.

Hradec Králové se po Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a Brně stal již pátou zastávkou seriálu BLEND 42 VODKA Parkour Cup, doposud největší akce svého druhu v ČR. Z plejády přihlášených špičkových parkouristů se s nástrahami dvoukolového závodu nejlépe vypořádali Daniel „Dino“ Kohout (speed run) a Vladimir „Vova“ Koldaev (style contest). V první disciplíně speed run měli parkouristé za úkol překonat vymezenou trať s 12 překážkami v co nejrychlejším čase. Nejlepší přitom zvládli zhruba padesátimetrovou trať pod 20 vteřin. Ve 2. kole (style contest) pak každý závodník získal volný prostor pro exhibiční vystoupení a mohl při překonávání překážek předvést atraktivní triky. V obou kolech se vyhlašují první tři místa a následně pak celkoví vítězové. V hodnoticí porotě přitom zasedl i jeden z nejuznávanějších domácích parkouristů Taras„Tary“ Povoroznyk. Závodníci přitom zřejmě zažili dosud nejúžasnější atmosféru v Česku, když jejich akrobatické výkony sledovalo odhadem 2 500 diváků.

BLEND 42 VODKA Parkour Cup je určen závodníkům starším 18 let. Další pokračování série bude v Ostravě. Po pěti závodech zatím seriálu vévodí Jiří „Bauík“ Bauer. Velké finále, do něhož postoupí 20 nejlepších z 6 závodů, proběhne koncem září v Praze. První tři závodníci z celého seriálu získají týdenní pobyt na Santorini v době konání neoficiálního mistrovství světa v parkouru a možnost účastnit se kvalifikace do hlavního závodu.

„Smyslem akce je představit tuto stále populárnější aktivitu mladých široké veřejnosti. Chceme také posílit komunitu parkouristů, aby se mezi sebou poznali a navzájem se inspirovali,“ říká jeden z organizátorů BLEND 42 VODKA Parkour Cupu Tomáš John.

Obliba street parkouru, adrenalinového životního stylu, při kterém je úkolem překonávat překážky pouze za pomoci vlastního těla, trvale roste nejen ve světě, ale i v Česku, kde se poprvé objevil kolem roku 2003. Kolébkou parkouru je Francie, kde vznikl asi před čtvrt stoletím. 

 

Více informací o BLEND 42 VODKA Parkour Cup na:http://b42vparkourcup.cz.

 

Kontakt: Jan Sedláček, Palírna UZeleného stromu, jan.sedlacek@palirna.cz

Jiří Janoušek, agentura 4JAN, tel.:603 820 383, janousek@4jan.cz

Další články