Nejlepší čeští parkouristé bojovali ve finále BLEND 42 VODKA PARKOUR CUPU o postup na Mistrovství světa

Nejlepší tuzemští parkouristé se sešli na finále Blend 42 Vodka ParkourCup na pražském Výstavišti. Celkem 17 špičkových závodníků, kteří se do finále probojovali z předchozích 6 podniků série, předvedlo své umění několika tisícovkám diváků. Čtyři nejlepší získali možnost účastnit se neoficiálního mistrovství světa v parkouru na ostrově Santorini.

  

Zlatý Vladimir Koldaev, stříbrný Kevin Jágr,bronzový Lukáš Kulda a držitel divoké karty Pavol Sadvár. To je čtyřkanejúspěšnějších parkouristů, kteří si v seriálu BLEND 42 VODKA PARKOUR CUP vybojovali účast na neoficiálním mistrovství světa v parkouru na ostrově Santorini. V sobotu se nejlépe vypořádali s nástrahami finálového závodu, který před skvělou kulisou několika tisíc nadšeně fandících diváků proběhl na pražském Výstavišti.

Klání bylo, stejně jako předchozí závody seriálu, dvoukolové. V 1. kole (tzv. speed run) měli parkouristé za úkol překonat vymezenou trať v co nejrychlejším čase. Ve 2. kole (style contest) pak měl každý závodník volný prostor pro svou exhibici a porota hodnotila celkový dojem. V pražském finále se dal očekávat velmi napínavý souboj, bodové rozdíly mezi vedoucími parkouristy seriálu byly totiž před posledním závodem jen minimální a o vítězích mohly rozhodovat skutečně jen drobné detaily. A dramatický průběh to jen potvrdil.

BLEND 42 VODKA PARKOUR CUP představuje doposud největší akci svého druhu v České republice. Pražskému vyvrcholení seriálu předcházelo 6 závodů po celém Česku (Liberec, Plzeň, České Budějovice, Brno, Hradec Králové a Ostrava), jimiž prošlo několik desítek závodníků. „Naší snahou bylo popularizovat životní styl, který ze své podstaty podporuje fyzický i mentální rozvoj. Myslím, že se bylo na co dívat a že akce přilákala nejen aktivní parkouristy, ale všechny, které zajímá volnost pohybu a překonávání nejen překážek, ale i možností lidského těla,“ uvedl Tomáš John z pořadatelské agentury Noesis. Jedním z patronů a rozhodčích byl proto také Taras „Tary“ Povoroznyk, který patří k vůbec nejuznávanějším parkouristům v Česku. 

První ročník neoficiálního mistrovství republiky byl velmi úspěšný a již v pondělí odlétají čtyři vyslanci České republiky změřit své umění s nejlepšími světovými parkouristy. Hlavním partnerem parkourového seriálu je BLEND 42 VODKA z produkce Palírny U Zeleného stromu. V průběhu parkourových klání se ovšem alkoholické drinky pochopitelně nepodávaly, až na oslavu vítězů.


Více informací o Blend 42 Vodka PARKOUR CUP nahttp://b42vparkourcup.cz.

Další články