BLEND 42 VODKA PARKOUR CUP BRNO

Nejlepší parkouristé předvedli své umění v Brně

Nejlepší čeští parkouristé v sobotu překonávali s pomocí až neuvěřitelných triků překážky na uměle vytvořené dráze v brněnském parku Lužánky. Vítězem čtvrtého podniku série BLEND 42 VODKA Parkour Cup, který je součástí neoficiálního parkourového mistrovství České republiky se stal Lukáš Kulda.

Brno se o víkendu 15.7.2017 po Liberci, Plzni a Českých Budějovicích stalo již čtvrtou zastávkou seriálu BLEND 42 VODKA Parkour CupU, doposud největší akce svého druhu v ČR. Ze 14 přihlášených špičkových parkouristů se s nástrahami dvoukolového závodu nejlépe vypořádal Lukáš Kulda, před Vladimirem Koldaevem a Kevinem Jágrem. V první disciplíně měli parkouristé za úkol překonat vymezenou trať s 12 překážkami v co nejrychlejším čase. Nejlepší přitom zvládli zhruba padesátimetrovou trať pod 20 vteřin. Ve 2. kole pak každý závodník získal volný prostor pro exhibiční vystoupení a mohl při překonávání překážek předvést atraktivní triky. V obou kolech se vyhlašují první tři místa a následně pak celkoví vítězové. V hodnoticí porotě přitom zasedl i jeden z nejuznávanějších domácích parkouristů Taras „Tary“ Povoroznyk.

BLEND 42 VODKA Parkour Cup je určen závodníkům starším 18 let. Po čtyřech závodech zatím seriálu vévodí Jiří Bauer. Velké finále, do něhož postoupí 20 nejlepších z 6 závodů, proběhne koncem září v Praze. První tři z pražského finále získají týdenní pobyt na Santorini v době konání neoficiálního mistrovství světa v parkouru.

„Smyslem akce je představit tuto stálepopulárnější aktivitu mladých široké veřejnosti. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, kromě závodu uvidí několik exhibic nejlepších domácích parkouristů. Chceme také posílit komunitu parkouristů, aby se mezi sebou poznali a navzájem se inspirovali,“ říká jeden z organizátorů Blend42Vodka Parkour Cupu Tomáš John.

Další pokračování série budou v Hradci Králové a Ostravě.

Kontakt: Jan Sedláček, Palírna U Zelného stromu a.s., jan.sedlacek@palirna.cz


Další články